24 grudnia 2018

O nas

Trax Racing jest nietypowym serwisem samochodowym specjalizującym się zarówno w standardowych naprawach Państwa samochodów, jak i nietypowych pracach związanych z przygotowywaniem samochodów do sportu oraz serwisem aut egzotycznych.

Ponad 20 lat istnienia firmy najlepiej świadczy o naszym profesjonalnym podejściu do klienta i fachowej obsłudze.

Nasza firma wywodzi się z pasji do sportów samochodowych i opiera na nich dużą część swojej działalności. Dzięki naszej wiedzy i umiejętnościom zdobytych podczas różnego rodzaju imprez sportowych możemy pochwalić się kadrą mechaników wyspecjalizowaną w pełnym zakresie usług serwisowych, zaangażowanych i oddanych sprawie pasjonatów.
 
Wszystkim naszym klientom gwarantujemy profesjonalne doradztwo, fachową obsługę oraz wykonanie prac na najwyższym poziomie. 
 

Firma Trax Racing serwisując samochody swoich klientów podczas różnego rodzaju zawodów sportu samochodowego takich jak rajdy, wyścigi oraz drift przyczyniła się do zdobycia wielu znaczących tytułów i pucharów

Historia Trax Racing jest związana z rodziną Wysockich. Założenie firmy oraz kierunek jej specjalizacji jest wynikiem połączenia jej pasji z ciągiem wieloletnich doświadczeń.

Założycielem firmy jest Bogusław Wysocki, który od najmłodszych lat jest związany z motoryzacją zarówno od strony zawodowej, jak i poprzez swoją pasję. Bogusław ukończył szkoły o profilu mechanicznym, a następnie nabywał doświadczenia przy produkcji silników oraz na hamowni silnikowej w zakładach PZL Wola im. Nowotki. W 1990 r. Bogusław Wysocki zdecydował się zrealizować własne plany biznesowe i założył firmę o nazwie „Trax”. Jak to zazwyczaj bywa początki były skromne – wszystko zaczęło się od małej skrzynki z narzędziami oraz jednego stanowiska pracy z tzw. „kanałem” w pierwszym warsztacie, który mieścił się w lokalu przy ul.Marymonckiej na warszawskim Żoliborzu. Z powodu ograniczonych zasobów Trax był wtedy zwykłym serwisem samochodowym. Od początku jednak Bogusław Wysocki widział inną rolę dla swojego warsztatu.

Już w latach 80-tych Bogusław startował w popularnych rajdach samochodowych, tzw. „KJSach”.

Startując w zawodach prowadził m.in. flagowe produkty polskiego przemysłu motoryzacyjnego, takie jak Fiat 126p, Fiat 125 p oraz Polonez, a także kultowe samochody rajdowe jak np. Renault 5 i Ford Sierra.

Bogusław zaraził swoją pasją syna Pawła, który z czasem zaczął pomagać także w prowadzeniu warsztatu ojca. Z czasem, wspólnymi siłami, rozwinęli firmę na tyle, że mogli zastanawiać się nad wdrożeniem bardziej zaawansowanych projektów.

Rok 2000 rozpoczął okres, w którym firma zaczęła ukierunkowywać się na sport samochodowy. Oferta przygotowywania samochodów do sportu spotkała się z dużym odzewem i już od 2002 r. Trax Racing regularnie zajmował się pojazdami podczas rajdów i wyścigów, a serwisowanie profesjonalnych aut stało się główną działalnością firmy. Trax Racing wspiera kierowców podczas zawodów na najwyższym poziomie zarówno w Polsce (Rajdowy Puchar Polski, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) jak i za granicą m.in. w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech oraz we Włoszech.

 

Dynamiczny rozwój wymusił w 2005r przeniesienie do większego lokalu przy ulicy Himalajskiej 1 w Warszawie. Zainteresowanie serwisowaniem pojazdów przez Trax Racing rosło, a przy warsztacie pojawił się sklep z profesjonalnymi częściami do samochodów sportowych i tuningu.

W kwietniu 2012 r., w związku z uruchmieniem kolejnych usług, takich jak obsługa flot i rozbudowany sklep internetowy, siedziba firmy została przeniesiona do Ożarowa Mazowieckiego na ulicę Konotopską 17

Trax Racing wyspecjalizował się także w serwisie samochodów Ferrari i Maserati oraz Smartów.

Firma posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji eventów oraz imprez motoryzacyjnych przy współpracy z takimi automobilklubami jak Polski czy Królewski oraz miesięcznikiem ClassicAuto. Jest również partnerem Polskiej Federacji Driftingu, gdzie Paweł i Bogusław Wysoccy są głównymi sędziami technicznymi w Driftingowych Mistrzostwach Polski.